EDUSTUSJOUKKUE

 

Joukkue 2017

Alkuun

Pelaajat

Nro Nimi Synt. Pelipaikka Ottelut Maalit
2. Adams Diabaté -92 puolustaja
4. Vyrtyt Rexhebi -95 puolustaja
5. Santeri Saarenpää -90 keskikenttä
6. Segun Ikudehinbu -89 keskikenttä
7. Erik Virolainen -96 keskikenttä
8. Alan Arruda -81 keskikenttä
9. Albinot Bekaj -93 hyökkääjä
13. Tejan Deen -94 hyökkääjä
14. Henry Ike -93 hyökkääjä
15. Buba Gibba -88 puolustaja
16. Sergio -93 puolustaja
17. Jean -91 hyökkääjä
18. Cassiano -79 keskikenttä
19. Konan Kouakou -95 hyökkääjä
20. Ivo-Henri Pikkor -93 keskikenttä
21. Andres Luga -91 hyökkääjä
24. Lawrence Simeon -91 keskikenttä
25. Robert Razmus -94 puolustaja
26. Aleksandr Rozov -96 puolustaja
27. Dima Platonenko -96 puolustaja
30. Obi Metzger -87 hyökkääjä
78. Maxime Fondop -94 maalivahti
Akatemia-pelaajat:
28. Powell Uka -97 keskikenttä
29. Emmanuel Katundu -99 keskikenttä
31. Impton Söderlund -00 hyökkääjä
32. Clyde Ondo -98 puolustaja
33. Jonas Sapienza -98 puolustaja
35. Amisi Msambya -97 keskikenttä
38. Lucas Mekonen -99 puolustaja
39. Oheneba Poku-Marboah -97 hyökkääjä
40. Gonzalo Oroza -98 keskikenttä
98. Rasmus Martin -98 maalivahti

Alkuun

Taustaryhmä

Valmennus
Alan Arruda päävalmentaja p. +372 5305 7722
Mamadou "Vito" Diatta maalivahtivalmentaja p. 045 865 9299
Sunny Akintmehin tekninen valmentaja p. 050 346 5171
Huolto
Christopher Aruna huoltaja
Jivenci Malolo-Mukoko huoltaja
Joukkueenjohto
Janne Wikman joukkueenjohtaja p. 040 553 2172
Tom Weckström joukkueenjohtaja p. 050 339 3891
Aarne Tenkanen manageri

Numeron 1 olemme jäädyttäneet edesmenneen Atlantis-pelaajan Miki Lehtosen muistoksi.
Pelaajatilastoissa mukana ottelut ja maalit kauden Kolmosen peleissä.

Alkuun

Kolmonen 2017

Alkuun

Sarjataulukko ja tilastot

Kolmosen 1. lohkon sarjataulukko.

Alkuun

Ottelut 2017

Alkuun

Kolmonen

to 20.04. klo 19.30 Pallomylly Atlantis FC - HooGee 1-0 (0-0)
pe 28.04. klo 19.15 Tapuli Ponnistajat - Atlantis FC 2-4 (1-1)
to 04.05. klo 20.00 Tammisaari EIF/Akademi - Atlantis FC 0-3 (0-1)
pe 12.05. klo 18.00 Pallomylly Atlantis FC - FC POHU 5-2 (1-1)
to 18.05. klo 18.30 Pallokenttä Atlantis FC - CLE 5-2 (3-2)
to 25.05. klo 15.00 Tali Atlantis FC - EPS 4-2 (2-0)
ke 31.05. klo 19.30 Paloheinä HPS - Atlantis FC 2-4 (2-2)
pe 09.06. klo 18.00 Pukinmäki Atlantis FC - MPS/Atletico 5-1 (4-0)
pe 16.06. klo 20.15 Tapiola Honka/Akat. - Atlantis FC 2-1 (0-1)
to 29.06. klo 19.00 Pukinmäki Atlantis FC - LoPa 11-0 (4-0)
pe 28.07. klo 20.15 Matinkylä HooGee - Atlantis FC 0-3 (0-2)
pe 04.08. klo 18.00 Pukinmäki Atlantis FC - Ponnistajat 4-1 (1-0)
pe 11.08. klo 19.15 Pukinmäki Atlantis FC - EIF/Akademi 2-0 (1-0)
to 17.08. klo 20.15 Tali halli FC POHU - Atlantis FC 0-3 (0-0)
pe 25.08. klo 19.15 Pallokenttä TN CLE - Atlantis FC 0-1 (0-0)
to 31.08. klo 20.15 Espoonlahti Tikka - Atlantis FC 2-7 (1-5)
la 02.09. klo 14.00 Espoonlahti EPS - Atlantis FC 2-0 (1-0)
to 07.09. klo 18.00 Pukinmäki Atlantis FC - HPS 3-0 (3-0)
pe 15.09. klo 18.00 Pukinmäki MPS/Atletico - Atlantis FC - ( - )
pe 22.09. klo 18.00 Pallomylly Atlantis FC - Honka/Akat. - ( - )
pe 29.09. klo 18.00 Pallomylly Atlantis FC - Tikka - ( - )
la 07.10. klo 13.00 Lohja LoPa - Atlantis FC - ( - )

Alkuun

Suomen Regions' Cup

ke 12.04. klo 18.15 Pallokenttä 6 SAPA/3 - Atlantis FC 1-8 (1-4)
ke 06.05. klo 17.45 Pallomylly Atlantis FC - ViTa/2 19-1 (11-0)
su 28.05. klo 19.00 Tali halli Atlantis FC - FC POHU 6-1 (4-0)
ke 21.06. klo 20.15 Myllykoski MYPA - Atlantis FC 2-5 (0-2)
pe 22.07. klo 19.00 Pukinmäki Atlantis FC - Honka/Akat. 4-1 (3-0)
su 20.08. klo 16.00 Kaarina KaaPo - Atlantis FC 3-1 (1-1)

Alkuun