EDUSTUSJOUKKUE

Kakkonen

 

Joukkue 2015

Alkuun

Pelaajat

Nro Nimi Synt. Pelipaikka Ottelut Maalit
2. Adams Diabaté -92 Puolustaja
3. Lamin Samateh -93 Puolustaja
4. Aki Tuovinen -89 Puolustaja
5. Jussi Äijälä -88 Puolustaja
6. Severi Murto -91 Keskikenttä
8. Hayato Wakino -93 Hyökkääjä
9. Victor Solomon -86 Hyökkääjä
11. Kalle Kärki -90 Keskikenttä
13. Samuel Chidi -90 Hyökkääjä
14. Alimamy Jalloh -87 Puolustaja
15. Buba Gibba -88 Puolustaja
17. Francis Tshibasu -89 Hyökkääjä
20. Obi Metzger -87 Hyökkääjä
23. Pierre Lejeune Nlate -88 Puolustaja
24. Lawrence Simeon -91 Keskikenttä
34. Tomas Turunen -95 Maalivahti
45. Jiri Koski -95 Maalivahti

Alkuun

Taustaryhmä

Valmennus
Ari Asukka päävalmentaja p. 050-5633633
Sunny Akintmehin tekninen valmentaja p. 050-3465171
Mamadou Diatta maalivahtivalmentaja
Huolto
Filip Lunabba fysio
Christopher Aruna huoltaja
Joukkueenjohto
Janne Wikman joukkueenjohtaja p. 040-5532172
Aarne Tenkanen manageri

Numeron 1 olemme jäädyttäneet edesmenneen Atlantis-pelaajan Miki Lehtosen muistoksi.
Pelaajatilastoissa mukana ottelut ja maalit kauden Kakkosen peleissä.

Alkuun

Kakkonen 2015

Alkuun

Joukkueet

Alkuun

Sarjataulukko ja tilastot

Kakkosen etelälohkon sarjataulukko.

Alkuun

Ottelut 2015

Kakkonen

pe 24.04. klo 18.30 Oulunkylä KäPa - Atlantis FC 2-1 (0-0)
ma 04.05. klo 18.30 Pallokenttä Atlantis FC - IF Gnistan 0-1 (0-0)
la 09.05. klo 15.00 Järvenpää JäPS - Atlantis FC 2-2 (0-1)
ke 13.05. klo 18.30 Pallokenttä Atlantis FC - PKKU 3-0 (1-0)
su 17.05. klo 14.00 Pallokenttä Atlantis FC - FC Vaajakoski 0-2 (0-1)
su 24.05. klo 18.30 Tampere TPV - Atlantis FC 3-0 (2-0)
ma 01.06. klo 18.30 Tali Atlantis FC - NJS 1-1 (1-1)
su 07.06. klo 18.30 Tapiola FC Honka - Atlantis FC 5-0 (2-0)
su 14.06. klo 18.30 Pallokenttä Atlantis FC - Ilves-Kissat 2-1 (1-1)
ma 22.06. klo 18.30 Oulunkylä IF Gnistan - Atlantis FC 1-1 (1-0)
ke 01.07. klo 18.30 Pallokenttä Atlantis FC - JäPS 2-3 (1-1)
su 05.07. klo 18.30 Kerava PKKU - Atlantis FC 5-1 (4-1)
la 11.07. klo 16.00 Vaajakoski FC Vaajakoski - Atlantis FC 1-1 (1-0)
ma 20.07. klo 18.30 Tali Atlantis FC - TPV 0-0 (0-0)
su 26.07. klo 18.30 Klaukkala NJS - Atlantis FC 2-3 (2-1)
ma 03.08. klo 18.30 Pallokenttä Atlantis FC - FC Honka - ( - )
to 06.08. klo 18.30 Tampere Ilves-Kissat - Atlantis FC - ( - )
pe 14.08. klo 18.30 Pallokenttä Atlantis FC - IF Gnistan - ( - )
ke 19.08. klo 18.30 Pallokenttä Atlantis FC - KäPa - ( - )
su 23.08. klo 18.30 Järvenpää JäPS - Atlantis FC - ( - )
pe 28.08. klo 18.30 Pallokenttä Atlantis FC - PKKU - ( - )
la 05.09. klo 16.00 Pallokenttä Atlantis FC - FC Vaajakoski - ( - )
la 12.09. klo 16.00 Tampere TPV - Atlantis FC - ( - )
pe 18.09. klo 18.30 Pallokenttä Atlantis FC - NJS - ( - )
ti 22.09. klo 18.30 Oulunkylä KäPa - Atlantis FC - ( - )
pe 25.09. klo 18.30 Tapiola FC Honka - Atlantis FC - ( - )
la 03.10. klo 14.00 Pallokenttä FC Honka - Atlantis FC - ( - )

Alkuun

Suomen cup

ti 03.03. klo 20.30 Söderkulla FC Futura - Atlantis FC 1-3 (1-2)
la 14.03. klo 20.30 Tali halli Atlantis FC - EIF 1-4 (0-2)

Alkuun